Tallinna Sadamal on uus maskott – sadamakapten hüljes Ülo!

Tallinna Sadamal on uus maskott, kellel nimeks sadamakapten hüljes Ülo. Maskoti uus karakter valmis avaliku konkursi tulemusena ning pandi kokku mitmest populaarseimast konkursitööst. Maskoti valmistas Eesti üks tuntumaid teatrikunstnikke Gunta Randla.

Maskoti karakteriks valiti hüljes, kuna hülged on kaunid mereloomad, keda on olnud lust kohata ka sadamate kandis. Sadamakapten hüljes Ülo ilmub inimeste ette hea meelega, ta on laste sõber, muhe ja lustlik kaaslane, kes armastab teiste meelt lahutada. Eriti meeldivad talle kruiisituristid, kes kaugetest maadest põnevaid lugusid pajatavad.

Maskott hüljes Ülo on nime saanud Tallinna Vanasadama sadamakapteni Ülo Kikase järgi ning sadamakapten Kikast peabki ta enda eeskujuks. Seepärast püüab maskott meelelahutusele lisaks ka sadama territooriumil silma peal hoida ning korra eest hoolitseda. Maskoti nimi – hüljes Ülo – on ka mõnus keeleharjutus välismaalastele!

Maskoti valmistas Eesti üks tuntumaid teatrikunstnikke Gunta Randla, kelle käe all on valminud veel näiteks sellised legendaarsed tegelased, nagu Leopold ja Äpu, telelavastuse „Mõmmi ja aabits“ karakterid ning paljud teised armastatud ETV lastesaadete nukud. Randla oli ühtlasi Tallinna Sadama eelmise maskoti pollar Tere autoriks.

Vaata pildigaleriid meie maskotist siit >>

Vaata lisaks