Tallinna Sadamat külastas Moldova peaminister

19. oktoobril külastas Muuga sadamat Moldova peaminister hr Vladimir Filat koos teda saatvate Moldova valitsuskabineti liikmete ning teiste kõrgete riigiametnikega.

Muugal tutvusid külalised Tallinna Sadama tegevusega ning arenguplaanidega. Peaminister Filat avaldas Tallinna Sadamale tunnustust tehtu eest ning avaldas lootust, et tulevikus muutuvad majandussidemed Tallinna Sadama ja Moldova ettevõtete vahel oluliselt tihedamaks ning Tallinna Sadam võiks oma kogemusi ja võimalusi ka Moldovas lähemalt tutvustada.

Peaministrit saatvasse ametlikku delegatsiooni kuulusid muuhulgas veel Moldova välisminister, haridusminister, kaitseminister, tööjõuminister, keskkonnaminister, IT- ja kommunikatsiooniministri asetäitja, tolliameti peadirektor ja paljud teised. Ametliku delegatsiooniga oli kaasas ka 35-liikmeline esinduslik äridelegatsioon. 

Konkreetse sammuna koostöö arendamise suunas kirjutasid Moldova firma Danube Logistic Group ja AS Eesti Merelaevandus Muugal alla prahilepingu Eesti lipu all seilava konteinerlaeva KALANA prahtimiseks, mis asub tööle Musta mere ja Vahemere sadamate vahel.

Vaata lisaks