Tallinna Sadamat tunnustati vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgisega

22. mail tunnustas Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum juba 11. aastat neid ettevõtteid, kes hoolivad ümbritsevast ning soovivad panustada ühiskonda rohkemaga, kui seadus nõuab. 78. tunnustuse pälvinud ettevõtte seas anti Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi hõbedane kvaliteedimärgis üle Tallinna Sadamale ning pronkstaseme märgis TS Laevadele.

Tallinna Sadama turundus-ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul on Tallinna Sadamal au vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgis vastu võtta juba kolmandat aastat järjest. „Tallinna Sadama üheks prioriteediks on sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse põhimõtete juurutamine oma igapäevategevustes. Olles 2015. aastast Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liige ning osaledes juba viiendat korda Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi küsimustikus oleme seda teinud süsteemselt ja järjepidevalt. Seekord motiveerisime ka oma tütarettevõtet TS Laevad indeksi küsimustikus eraldi osalema ning rõõm on tõdeda, et uut tulijat tunnustati pronksmärgisega.“

„Indeksi küsimustikus osalemine aitab meil saada ettevõtte sotsiaalselt vastutustundlike tegevuste kohta välist hinnangut ning annab väärtuslikku tagasisidet selle kohta, milliseid tegevusi parandada, et tagada ettevõtte veelgi jätkusuutlikum tegevus,“ lisas Arro.

Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi hindamise aluseks on põhjalik küsimustik, mis võtab arvesse ettevõtte tegevust valdkonniti: valitsemine ja eetika, hea tööandja, turukeskkond ja looduskeskkond. Turukeskkonna kategoorias sai Tallinna Sadam värske börsiettevõttena enim punkte ning edestas teisi indeksis osalenud ettevõtteid.

Tallinna Sadam sai Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi küsimustiku hõbemärgise keskmiste ja suurettevõtete kategoorias. Sel aastal osales Indeksis arvukalt ettevõtteid ning välja anti ka rekordarv ehk 78 kuld, hõbe ja pronks taseme märgist. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi kuldmärgised said keskmiste ja suurettevõtete kategoorias näiteks: Tallinna Lennujaam, Eesti Raudtee, Eesti Energia, DPD eesti, Telia Eesti ja Ericsson.

Vaata lisaks