Tallinna Vanasadamas algavad suuremahulised ehitustööd: sadamasse sisse- ja väljasõiduks varuge palun aega

Tallinna Vanasadamas ja selle ümbruses on sel aastal plaanis mitmeid suuremahulisi ehitustöid, mis mõjutavad oluliselt reisijate ja sõidukite liikumist eelkõige A-terminali piirkonnas.

2. mail alustab Tallinna Küte küttetrassi renoveerimisega Sadama tänaval, mis tähendab Sadama tänava ühe sõidusuuna sulgemist.

Samal ajal  hakkab Tallinna Sadama tütarettevõte TS Energia  ühendama  Vanasadama reoveetorustikku linna kanalisatsiooniga tagamaks laevadelt  reovee vastuvõtmine  nõutavas mahus kõikidelt  aktiivses kasutuses olevatelt kaidelt. Selle otstarbeks rajatakse sügav reoveetorustik  (mikrotunnel), mis tähendab  mitmete sadama territooriumil asuvate tänavate üleskaevamist ja liikluse ajutist ümbersuunamist.

Ühtlasi alustatakse Logi tänava rekonstrueerimisega, mis on eelduseks  liikluse ümberkorraldamisel arendatava  liiklusvoogude juhtimissüsteemi Tark Sadam käivitamiseks.  Sama projekti raames hakatakse alates juunikuust  Vanasadama kruiisiala ja A-terminali sõidukite väljasõidu piirkonnas ehitama uusi   kruiisi- ja sõidu ning veoautode pääslaid.  

Palume kõikidel kruiisilaevade, Viking Line, Eckerö Line ja  St. Peterline  laevadega reisivatel ning laevade teenindamisega seotud inimestel varuda piisavalt aega  ning jälgida  ajutisi liikluskorraldusskeeme.

Ehitustööd on mitmeetapilised ja kestavad Vanasadamas käesoleva aasta lõpuni. Sadam informeerib muudatustest ehitustöödest ja liiklusskeemidest jooksvalt. Nimetatud tööd on vajalikud  muutmaks järk-järgult meie  vabariigi ja pealinna esindusvärava liikluslahendusi  kasutajasõbralikumaks  ning  kogu ala atraktiivsemaks. 

Lisainfo jaoks kliki objektidel kaardil.

Vaata kaarti suuremalt >>

Vaata lisaks