Tallinna Vanasadamas peatub täna viis kruiisilaeva

Tallinna Sadamal on täna eriline päev, kuna Vanasadamas peatub viis kruiisilaeva, mis toovad meie pealinna avastama üle üheksa tuhande reisija. Suurem osa reisijatest on pärit kas Saksamaalt või Ameerika Ühendriikidest. Tegemist on selle suve ja viimaste aastate kõige laeva- ja reisijarohkema kruiisipäevaga.

Vanasadamas peatuvad kruiisilaevad on Clio, Mein Schiff 1, Celebrity Silhouette, Amadea ja AIDAdiva, millest igaühel on oma eripära ja võlu. Clio saabus Tallinnasse juba eile, teised laevad saabuvad täna hommikul ning veedavad Tallinnas pika päeva. Viimane neist lahkub alles keskööl.

Clio on luksuslik ja eksklusiivne väikelaev, mis pakub oma reisijatele intiimset ja personaalset kruiisikogemust. Laeva väiksus võimaldab külastada unikaalseid sadamaid, kuhu suuremad laevad ei pääse.

Mein Schiff 1, TUI Cruises’i lipulaev, on tuntud oma avarate sise- ja välisruumide ning suurepärase teeninduse poolest. Laeval on muljetavaldav spaa, rohkelt restorane ja meelelahutusvõimalusi.

Celebrity Silhouette on üks Celebrity Cruises’i modernseid laevu, mis paistab silma oma elegantse ja innovaatilise disaini poolest. Laeva külalised saavad nautida suurepäraseid kulinaarseid elamusi ja luksuslikke mugavusi.

Amadea on tuntud oma elegantse atmosfääri ja klassikalise kruiisielamuse poolest. See laev meelitab eelkõige reisijaid, kes hindavad rafineeritud teenindust ja rahulikku õhkkonda.

AIDAdiva kuulub AIDA Cruises’i laevastikku ja on tuntud oma noorusliku ja lõbusa atmosfääri poolest. Laeval on rikkalik valik meelelahutusprogramme ja aktiivseid tegevusi.

Võrreldes paari viimase aastaga on kruiisilaevadel rohkem reisijaid ja veelgi rõõmustavam on asjaolu, et üha rohkem reisijaid valib korraldatud ekskursiooni, et tutvuda meie kauni pealinna ja/või selle lähiümbrusega.

Turismifirmade poolt korraldatud tuuridel näidatakse reisijatele Tallinna võluvat vanalinna, Toompea lossi, vaateplatvorme ja Pika Hermanni torni, ajaloolist Raekoja platsi ning muuseume ja kirikuid. Külalised saavad nautida ka Kadrioru parki ja lossi, külastada KUMU kunstimuuseumi ja tutvuda merenduse looga Lennusadamas. Lisaks bussireisidele toimuvad ka keskkonnasõbralikud tuurid jalgsi ja jalgratastel. Loodusesõpradele pakutakse ekskursioone kaunisse Lahemaa rahvusparki, kus saab imetleda Eesti metsade ja ranniku ilu.

Tallinna Sadama jaoks teeb päeva eriliseks ka see, et Vanasadamas toimuvad juba rahvusvahelise ajalooliste purjelaevade regati TallShipRaces ürituse ettevalmistused. Esimesed purjelaevad saabuvad Vanasadamasse juba homme, 11. juuli hommikul ning kokku saab Vanasadamas imetleda kaheksat uhket ja erilist purjekat.

Vaata lisaks