Tallinnale tunnustus Miami kruiisimessilt

15.03.-18.03.2010.a. toimus Ameerika Ühendriikides Miamis traditsiooniline rahvusvaheline kruiisilaevanduse mess Seatrade Cruise Shipping Convention 2010.

Seatrade Cruise Shipping Convention-it korraldatakse iga-aastaselt, alates aastast 1984. Sel aastal külastas messi ligi 11 000 inimest. Tallinna Sadam esines oma stendiga Euroopa kruiisisadamate turundusorganisatsiooni Cruise Europe ühises ekspositsioonis. Lisaks Tallinna Sadamale olid Eestit seekord esindamas Deneesti, Atlas Baltic, Estma, CF&S ning Maersk Broker esindajad. Esmakordselt osalesid messitegevuses ka EAS-i esindajad. 

Selle aasta mess oli varasematest mõnevõrra väiksem ja rahulikum. Tallinna Sadam kohtus messil muuhulgas kruiisifirmade Fred Olsen Cruise Line, Princess Cruises, Cruise West, International Shipping Partners (ISP) ja Seadream Yacht Club esindajatega. Nii Cruise West kui ISP näitasid üles tõsisemat huvi Saaremaal toimuva vastu. Mõlema firma laevad külastasid Saaremaad 2008.aastal, rohkem broneeringuid Saaremaale tehtud küll veel ei ole kuid nüüd tunti taas huvi, mis Saaremaal uut pakkuda on. Firmad ei välistanud võimalust, et külastavad saart oma laevadega uuesti juba lähiaastatel. Seadream Yacht Club on oma kodulehel juba Tallinna ja Saaremaa külastused 2011.aastal välja pannud, ametlikku kaikohtade broneeringut küll siiani tehtud ei ole.

Rohkesti tunti huvi 2011.a. Tallinnas toimuvate kultuuriürituste kohta. EAS-i esindajatest ning SA Tallinn 2011 vastavateemalistest brošüüridest oli siinkohal rohkesti abi.

Messi raames anti USA kruiisiajakirja “Dream World Cruise Destination” poolt Tallinnale üle autasu Best Destination Experience (Independent) – ehk kaudselt tõlgituna "parim sihtkoht omal käel ringivaatamiseks," mille saaja valivad välja suurimate kruiisifirmade esindajad oma klientidelt saadud tagasiside põhjal. Lõpptarbija jaoks on väga oluline, et sihtkohas on mugav ja turvaline omal käel hakkama saada. Tegemist on igal juhul suure tunnustusega Tallinnale ja s.h. ka Tallinna Sadamale.

Vaata lisaks