Tallinnas toimus Läänemere Sadamate Organisatsioni peaassamblee ja rahvusvaheline konverents

09.-10. septembril toimus Tallinnas Läänemere Sadamate Organisatsiooni (BPO) iga-aastane peaassamblee ja sellega koos esinduslik rahvusvaheline konverents teemal „Läänemere-Aasia transiit ning sadamasektor muudatuste keskel.“

Konverentsil käsitleti Läänemere piirkonna ja Aasia vahelise kaubavahetuse perspektiivi ja arengupotentsiaali ning Läänemere sadamate praegust majandusseisu ja seda, kuidas tulla toime majanduskriisijärgsete muutuste ja väljakutsetega.

Konverentsil osales üle saja inimese, ettekannete- ja tervitussõnadega astusid üles muuhulgas Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Kasahhi transpordiministeeriumi aseminister Azat Bekturov, Euroopa Komisjoni transpordivoliniku kabinetiülem Henrik Hololei, Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil, SEB panga analüütik Hardo Pajula, Tallinna Sadama kommertsjuht Erik Ringmaa, Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Simmermann ja paljud teised.

Allan Kiili sõnul tõi see konverents piltlikult öeldes otse koju kätte hetkel transpordisektori ühe kuumima teemakäsitluse erinevate spetsialistide poolt nii Läänemere regioonist kui ka kaugemalt. 

Baltic Ports Organization (BPO) moodustati Kopenhaagenis 1991. aastal. Organisatsioon ühendab Läänemere sadamaid, et tekitada Läänemere regioonist atraktiivne ja efektiivne logistiline keskus ümberkaudsete turgude teenindamiseks. Praegu kuulub organisatsiooni 49 sadamat.

Vaata lisaks