Tallinnasse saabudes viib tore jalutuskäik laevast terminali läbi Eesti looduse

Eestisse saabujad ja lahkujad saavad Tallinna Vanasadamas Viking Line või Moby SPL  laevadele minnes või tulles teha nüüd jalutuskäigu läbi Eesti looduse.

A-terminali pikimas terminali ja laeva ühendavas  koridoris  tervitavad reisijat tema teekonnal nüüd erinevad Eesti looduse teemalised "portaalid", mis ümbritsevad nende läbijat kolmest küljest, et isegi lakke vaadates tekiks tunne, nagu viibiksid ise kujutatud kohas. Meeleolu lisab LED-valgustus, mis on eriti efektne pimedas.

Tallinna Sadama turundusosakonna spetsialist- disaineri Siiri Mägi sõnul tekkis idee Tallinna Sadama innovatsioonipäeval, kui töötajate poolt uudsete ideede väljapakkumisel pälvis ühe auhinnalise koha just jalgsi reisijate liikumise atraktiivseks tegemisele keskenduv projekt Õnnetunnel. „Jalgsi terminalist laeva ja laevast terminali viivad teekonnad on meie sadamas enamasti pikad, tühjad, hallid ja igavad – nende läbimine võtab aega ning on üksluine. See tekitab aga omakorda reisijais frustratsiooni. "Õnnetunneli" projekti eesmärgiks oligi tõsta jalgsi reisijate "õnnetunnet" ehk parandada jalgsi liikuja kasutajakogemust ja tõsta rahulolu,“ selgitas Mägi.

Kuna füüsiliselt galeriide pikkusi vähendada pole võimalik, oli projekti idee visuaalsete vahenditega vähendada tajutavat teekonna pikkust mitmesajameetristes koridorides, andes tegevust hoopis inimese meeltele. Ühtlasi oli eesmärgiks võtta Eesti suurima mere- ja turismiväravana vastutus riiki saabujate ja riigist lahkujate esimese ja viimase kogemuse eest Eestis. 


„Et pikka teekonda läbides igav ei hakkaks, satud oma jalutuskäigul nii metsa kui mereranda, öisesse rappa ja viljapõllule ning kohtad teel ka erinevaid loomi Eesti loodusest. Aknapindadelt aga saab lugeda huvitavaid fakte Eesti kohta,“ kirjeldas Siiri Mägi.

Kuna pilootprojekt on saanud juba positiivset reisijate ja laevafirmade tagasisidet, on Tallinna Sadam otsustanud tulevikus laiendada sama kontseptsiooni ka teistele reisijate koridoridele nii A- kui D-terminalis.

„Võimalusi on palju – jalutuskäik läbi ajaloo, läbi Eesti vaatamisväärsuste, tutvustades Eesti maakondi või linnasid jne. Kindlasti plaanime sama kontseptsiooni kasutada ka reklaamimüügilahendusena, kus ettevõtted saavad sadamasse soetada ka oma bränditud portaali“, märkis turundusspetsialist Siiri Mägi.​

Portaalide kujunduslahendus sündis koostöös Pult/Exporabbit’iga.


Vaata pildigaleriid >>

Vaata lisaks