Täna veesatakse Poolas esimene uutest parvlaevadest

Täna, 29. detsembril toimub Poola Remontowa laevatehases esimese uue, Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad OÜ poolt tellitud ning mandri ja Eesti suursaarte vaheliseks liikluseks ehitatava parvlaeva "Tõll" veeskamine.

TS laevad juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on veeskamine efektne vaatepilt, mil laev lastakse korraga külg ees vette. „Selleks  hetkeks on laeva kere saanud ujumiskõlblikuks, mis tähendab, et  laevaehituses on oluline etapp läbitud ehk 9 kuud metallitöid tehtud ja 1800 tonni rauda lastakse vette,“ selgitas Padar.  Edasised ehitustööd toimuvad juba vees.  

 

Laeva veeskamistseremoonial osalevad teiste seas ka Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Merike Saks, AS Tallinna Sadam juhatuse liikmed Marko Raid ja Carri Ginter ning TS Laevad OÜ juhatuse  liikmed Kaido Padar ja Mart Loik.

 

Uued parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadel on päästevahendid 700-le reisijale ning kahel tekil istekohti 500-le reisijale. Uued laevad saabuvad Eestisse 2016. aasta suve teisel poolel ning asuvad liinile alates 1. oktoobrist 2016.

Vaata lisaks