Taaskäivitus laevaühendus Muuga ja Vuosaari sadamate vahel

Tallinna Sadam suunab alates esmaspäevast, 15.juunist kaubaveole keskendunud  Tallinki laeva Sea Wind ja Eckerö Line laeva Finbo Cargo tagasi Muuga-Vuosaari liinile.

Tallinna Sadama juhatuse liikme-kommertsjuhi Margus Vihmani sõnul on tulenevalt Soome Vabariigi otsusest kaotada alates  15.juunist liikumispiirangud ja karantiinikohustus  oodata järk-järgulist laevaliikluse elavnemist Eesti ja Soome vahel. „Koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu teenindasime ajutiselt kõiki Soome ja Eesti vahel sõitvaid laevasid Vanasadamas, nüüd saame naasta oma lubaduse ja tavapärase tegevuse juurde ning suunata veokite vedamisele keskendunud laevad kaubasadamatesse. Muuga sadamasse oleme laevafirmadele ja nende klientidele loonud veelgi paremad tingimused –  täna avame veokijuhtide teenindamiseks uue teenindushoone koos avara parklaga, aasta lõpuks käivitame Muugal liikluse juhtimise süsteemi Tark Sadam,“ märkis Vihman.

Muuga sadamas Ro-Ro laevu teenindava HHLA TK Estonia juhatuse esimees Riia Sillave lisas, et Muuga-Vuosaari liini taastamine on oluline nii kaubavedajatele kui nende terminalile. „Pärast kahekuulist pausi tervitame nii autoreisijaid kui veokijuhte oma terminalis. Muuga-Vuosaari liin pakub mugavat alternatiivi Tallinna tulevatele sõidukitele, võimaldades veokitel vältida kesklinna ummistamast ja reisijatel kiiresti igas suunas liikuma pääseda.“

Laevaliiklus Muuga-Vuosaari liinil toimub kuuel päeval nädalas. Tallinki Sea Wind  ja  Eckerö Line laev Finbo Cargo teevad mõlemad 11 reisi nädalas. Ülesõit Muuga-Vuosaari liinil võtab kolm tundi.

Vaata lisaks