Toome linna sadamasse: valmis Pikksilma promenaad

Tallinna Sadam avas mereäärse Pikksilma Promenaadi, mis on Reidi tee pikenduseks Vanasadama kaide poole.

Pikksilma promenaadil saavad nautida mõnusat mereilma ja kauneid vaated Tallinna lahele nii jalutajad, jalgratturid kui ka sportlikku eluviisi armastavad inimesed. Promenaadile on rajatud istumisterrassid, jalutus- ja jalgrattatee ning kummikattega jooksurada. D-terminali laevadele suunduvatel jalgratturitel on edaspidi mugav sadamasse liikuda just mööda Reidi teed ja vastavatud promenaadi.  Ühtlasi  kaitseb ja varjab Pikksilma promenaad  18.sajandist pärit laevavrakki.

Tallinna Sadama soov on  tuua linn sadamasse ja kujundada ajaloolisest Vanasadama alast koosviibimiskoht, kus oleks mõnus aega veeta  nii reisijatel kui ka kohalikel inimestel.

Pikksilma promenaad pikkuseks on 100 m ja laiuseks 15 meetrit, promenaadi rajamisega  suurenes Eesti maismaaapind ligi 1000 m2 .

Pikksilma promenaadi maastikuarhitektiks oli Kersti Lootus Lootusprojekt OÜ-st   ja  projekteerijaks Estkonsult OÜ ning ehitustööd teostas  YIT Eesti AS koostöös oma alltöövõtjatega. Objekti maksumuseks kujunes 1,7 miljonit eurot.

Mereäärne Tallinn kutsub avastama!

 

 

 

 

 

 

Vaata lisaks