TS Laevad alustab 1.oktoobril mandri ja suursaarte vahelise laevaliikluse teenindamist.

Vastavalt TS Laevad OÜ ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vahel sõlmitud lepingule alustab 1. oktoobrist parvlaevaliikluse teenindamist Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad OÜ.  

Esimesed TS Laevad OÜ poolt teenindatavad reisid väljuvad graafiku järgselt 1. oktoobril kell 05.00 Kuivastust  ja 06.45 Virtsust ning kell 06.30 Rohukülast ja Heltermaalt.

Esimesed oktoobrikuu nädalad saavad olema nii ettevõttele kui ka saarte vahel liikuvatele inimestele veel keerulised, kuna ühelt operaatorilt teisele üleminek nõuab mõnevõrra aega ja esialgu tuleb kasutada ajutist töökorraldust. Ajutine töökorraldus tähendab aga seda, et  esimesed kaks nädalat korraldab TS Laevad  kassade tööd soojakutest ning pileteid kontrollitakse käsitsi pihuarvutite abil ja sõidukeid juhivad inimesed. TS Laevad on selleks perioodiks lisanud nii täiendavaid reise kui ka  palganud lisatööjõudu tagamaks võimalikult sujuv teenindamine. Siiski palub TS laevad  reisijatel oktoobri alguses  varuda sadamaprotseduurideks tavapärasest kauem aega. 

Ühtlasi tuleb olla valmis ka ootamatusteks, sest  ka nädalavahetuse ilmateade, mis ennustab tugevat tuult ja võib ette tuua muudatusi laevaliikluses.  TS Laevad soovitab reisijatel jälgida operatiivset infot laevaliikluse ja teeninduse kohta Praamid.ee veebilehelt või  Facebookist.  Abi saab ka  klienditoelt telefonil 6181310.

Oktoobri keskpaigaks peaks aga tavapärased kassaruumid olema sisustatud ning läbipääsusüsteemid paigaldatud ja seadistatud. Piletimüük ja kontroll muutub lihtsamaks. Sadamates hakkab tööle sõidukite automaatne numbrituvastus ja liikluse juhtimine.

Vaata lisaks