TS Laevad alustab parvlaevade soetamiseks otsekõnelusi

Tallinna Sadama tütarettevõtja TS Laevad OÜ hankel parvlaevade hankimiseks saarte ja mandri vahelise laevaliikluse korraldamiseks osalejad pakkumisi ei teinud; TS Laevad alustab järgmise sammuna parvlaevade soetamiseks otsekõnelusi tehaste ja laevaomanikega.
 
“Laevaomanikelt ja –tehastelt saadud info põhjal on laevanduses taoline hankemenetlus üsna erandlik, selle asemel on levinud tava pidada otseläbirääkimisi,” lausus Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil. “Samuti pole tavaks ühispakkumiste esitamine – näiteks kaks ühelt ja kaks teiselt tehaselt – koos seeläbi kaasnevate võimalike riskide ühise jagamisega.”
 
Allan Kiili sõnul on nii laevaomanikud kui ka laevatehased avaldanud hankemenetluse käigus omapoolset valmisolekut asuda laevade tarnimiseks otsekõnelustesse. “Laevaehitajad ja –omanikud on teadlikud meie soovist ja on näidanud ka valmisolekut aluste ehitamisest või prahtimisest. Seetõttu alustame otseläbirääkimisi, et selgitada võimalus hankida parvlaevaliikluse korraldamiseks neli nõutud parvlaeva,” märkis Kiil.
 
Juhul kui nelja laeva soetamise osas peetavad kõnelused on tulemuslikud, osaleb TS Laevad OÜ Allan Kiili kinnitusel ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt välja kuulutatud mandri ja saarte vahelise parvlaevaliikluse riigihankel.


Lisainfo: Allan Kiil, AS-i Tallinna Sadam juhatuse liige, 6 318 100, [email protected]

Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, 6 318 068, [email protected]

Vaata lisaks