TS Laevad rendib ajutiselt parvlaeva Regula kõrvale 3 asenduslaeva, et riskivabalt tagada ülevedu tehaste hilinemise korral

TS Laevad  OÜ annab teada, et  kuna suure tõenäosusega tellitud uued parvlaevad hilinevad, siis ettevõte tagab laevaliikluse alates 1.oktoobrist nelja asenduslaevaga.   Saaremaa Laevakompaniiga sõlmiti kokkulepe  parvlaevade St.Ola ja Harilaid ajutiseks rentimiseks üheks kuuks. Kokkuleppel  firmaga Saaremaa Ferry Erste Beteiligungs  saab kolmandaks asenduslaevaks parvlaev Hiiumaa, mis jääb prahilepingu alusel TS Laevad OÜ kasutusse kuni üheks aastaks ja laeva opereerib tehniliselt SLK. Neljanda laevana tagab liikluse juba  varem hankes nõutud ja  varulaevaks soetatud parvlaev Regula.  TS Laevad  seab  esikohale kvaliteedi, kuna laevu soovitakse kasutada aastakümneid, laevade hilinemise korral on  veovõimsused tagatud koostöös tänase vedajaga.

TS Laevad OÜ juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on tänase teadmise juures  olemas suur tõenäosus, et 1.oktoobriks ei jõua ükski tellitud parvlaevadest liinile. „Kuna üleveoga me kuidagi riskida ei soovi, siis otsustasimegi ajutiselt rentida kolm  asenduslaeva.  1.oktoobrist TS Laevad OÜ omandisse mineva parvlaeva Regula kõrval hakkab  laevaliini Rohuküla – Heltermaa  oktoobrikuus teenindama  parvlaev Harilaid. Virtsu-Kuivastu  liinil jätkab teenindamist parvlaev Hiiumaa, millele lisandub oktoobrikuus  parvlaev St.Ola.“

 

Padari sõnul  räägiti pikalt läbi mitmete laevandusettevõtetega Skandinaaviast, aga otsus nende laevade kasuks tehti eelkõige lähtudes sellest, et praegune veovõimsus liinidel säiliks sarnases mahus, aga ka kindlusest, et renditud laevad sobivad olemasoleva sadamate  infrastruktuuriga. Vähemoluline polnud asjaolu, et Saaremaa Laevakompaniilt  saadakse laevad rentida koos meeskonnaga ning tagatakse ülemineku sujuvus klientidele. „TS Laevad oma meremehed on sel perioodil teatavasti hõivatud uute parvlaevade tundmaõppimise ning järk-järgulise ülevõtmisega,“ selgitas Padar.

 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul annab  ettevõte endast parima tagamaks teenuse pakkumine  alates 1.oktoobrist.  „ Meie eesmärk on alustada laevaliinide teenindamist nelja laevaga pakkudes  kujunenud olukorras lahendust, mis tagab normaalse parvlaevaühenduse madalhooajal.   Meil on hea meel, et saime kokkuleppe parvlaeva Hiiumaa rentimiseks – see oli pikkade läbirääkimiste kõige keerukam ja juristide aega nõudvam koht.   Positiivne on ka kokkulepe olemasoleva operaatoriga, mis tagab sujuva koostöö  üleminekuperioodil. Palume teenusekasutajatelt mõistvat suhtumist ning kannatlikku meelt, ehitatavad laevad jäävad meid teenindama vähemalt aastakümneks, seetõttu oleme kvaliteedis pigem praegu nõudlikumad kui hiljem tegeleme probleemidega,“ märkis Kalm.

 

Oodatavalt asuvad  parvlaevad Leiger ja Tõll  liinile oktoobrikuus,  parvlaev  Tiiu novembris  ja Piret hiljemalt uue aasta alguses. Täpsed graafikud, ning uute laevad saabumisel tehtavad täiendused on nähtavad aadressil praamid.ee.

Vaata lisaks