Uued Admiraliteedi basseini äärsed näitused räägivad merest ja linnast

12. juunil avasid Tallinna Sadam, Eesti Meremuuseum ja Eesti Arhitektuurimuuseum Tallinna Vanasadama Admiraliteedi basseini ääres kaks välinäitust „Meri on minu, sinu, meie“ ja „Linn on meie“.

Eesti Meremuuseumi näitus “Meri on minu, sinu, meie” on osa meremuuseumi juubeliaasta programmist, mis pöörab tähelepanu mere olulisusele meie elus ning kultuuriruumis. Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul soovib muuseum juubeliaastal oma seinte vahelt välja tulla ning mis saab olla selleks parem paik kui mereäär. “Nii toome mereajaloo inimestele lähemale ning anname võimaluse osa saada meremuuseumi tegevusest ka väljaspool Paksu Margareetat ja Lennusadamat,” ütles Dresen.

Lisaks näitusele esitles meremuuseum sealsamas ka rannakabiine, mis paigaldatakse juunikuu jooksul 16. erinevasse mereranda üle Eesti. Meremuuseumi rannakabiinid heidavad pilgu supluskultuuri algusaegadesse ning toovad puhkajateni põnevaimad faktid ja ajaloolised pildid konkreetses rannas puhkamisest. Meremuuseumi rannakabiinid leiab Pirita, Stroomi, Laulasmaa, Vääna, Nõva, Vormsi, Kärdla, Kuressaare, Paralepa, Pärnu, Kabli, Narva-Jõesuu, Toila, Käsmu ja Võsu rannast.

Arhitektuurimuuseumi näitus
„Linn on meie“ on ülevaade uuest Eesti arhitektuurist, mis tegeleb linnaruumi, inimese ja nende omavahelise suhtega. Näituse koostaja, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktori Triin Ojari sõnul tuleks alati küsida mitte seda, milline uus hoone välja näeb, vaid mida see linna ja meie ühise ruumiga teeb. „See näitus ei räägi ainult linnast ja suurtest projektidest – ka omal initsiatiivil sündinud ja professionaalselt läbi viidud projektid maal või mere ääres saavad tähelepanu. Näitusel näeb maju, mis loovad keskkonda lisaväärtust ja on osa kaasaegsest avalikust ruumist,“ lisas Ojari. Välinäitus sadamas on mõtteline pikendus Rotermanni soolalaos avatud muuseumi värskele püsinäitusele „Elav ruum. Sajand Eesti arhitektuuri“, mis esitleb tuntud Eesti hooneid ja projekte nii 20. kui 21. sajandist.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on sadamal sel aastal hea meel inimestele mereäärses linnaruumis topelt avastamisrõõmu pakkuda. „Eesti suurim merevärav on paik, kus kohtuvad nii meri, linnaruum kui ka inimesed. Meie sooviks on muuta sadama-ala atraktiivsemaks linnakodanikele ja Eestit külastavatele turistidele,“ põhjendas Kaljurand sadama huvi välinäituste esitlemisel. 

Näitused jäävad Tallinna Vanasadama Admiraliteedi basseini äärde 2016. aasta kevadeni ning on kõigile külastajatele tasuta.

Olete oodatud vaatama!


Lisainfo: Sirle Arro, turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, AS Tallinna Sadam, tel. 51 30 979 , e-post: [email protected]
Kristi Hürri, turunduskommunikatsiooni projektijuht, Eesti Meremuuseum,  tel. 50 49 623, e-post: [email protected]
Triin Ojari, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor,   tel. 50 59 120,  e-post: [email protected]

Vaata lisaks