Uued praamid said nimed saarte vägilaste järgi

Järgmise aasta oktoobrist mandri ja Eesti suursaarte vahel liiklust alustavad parvlaevad saavad nimedeks „Tõll“, „Piret“, „Leiger“ ja „Tiiu“.

Tallinna Sadama poolt käesoleva aasta märtsis välja kuulutatud konkursile uutele parvlaevadele nimede leidmiseks laekus tähtajaks pakkumisi ligi 200 inimeselt pea 1000 nimevariandiga.

ASi Tallinna Sadam juhatuse liikme Allan Kiili sõnul oli pakutud nimede spekter väga kirju. Võitnud nimenelik hakkas aga tema sõnul üsna ülekaalukalt välja kujunema juba siis, kui konkurss oli alles poole peal. „Rõõm on tõdeda, et neid nimesid pakkusid päris võrdselt välja nii saarlased ja hiidlased kui ka ülejäänud Eesti rahvas,“ märkis Kiil. „Seega võime konkursi tulemused rahumeeli kinnitada teadmises, et võidunimed kõnetavad inimesi üle kogu Eesti,“ lisas ta.

„Olgugi et uued laevad saavad väliskujult olema ühesugused oleme laevade sisedisainis planeerinud Saaremaa ja Hiiumaa liinil siiski väikesi erinevusi,“ märkis Kiil. Seetõttu on Kiili sõnul plaanis panna laevad „Tõll“ ja „Piret“ sõitma peamiselt Kuivastu-Virtsu liinil ning „Leiger“ ja „Tiiu“ vastavalt Rohuküla-Heltermaa liinil. „Kuna laevad on tehnilises mõistes identsed, siis saab neid loomulikult vajadusel ka liinide vahel vahetada,“ kinnitas Kiil.

Parvlaevadele valitud nimede pakkujate hulgast, keda oli kokku 36, loositakse auhinna võitjad välja 3. juunil Raadio Kadi Keskpäevatunni saates. Auhinna saajatega võtab Tallinna Sadam eraldi ühendust.

Uute laevade üleandmine Tallinna Sadamale toimub lepingujärgselt järgmise aasta suve teises pooles.

Vaata lisaks