Uuenenud A-terminalis kohtub reisija Eesti loodusega

Tallinna Sadam avas Eesti Vabariigi juubelisünnipäeva eel uuenenud sisekujundusega A-terminali saabumiste saali. 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul teenindavad  Vanasadama reisiterminalid aastas üle kümne miljoni reisija, kellest kolmandik saabub A-terminali kaudu.  „Meie reisiterminalid on esimeseks  kokkupuutepunktiks, kus Eestit külastavad turistid saavad oma esimese elamuse meie riigist ja pealinnast.  Soovisime  uue sisekujunduslahendusega anda Eesti suurimale esindus- ja turismiväravale kaasaegse ja hubase väljanägemise,“ selgitas Kalm.

A-terminali saabumiste saali sisekujunduslahendus lähtub Eesti looduse temaatikast, mis on oskuslikult kombineeritud tänapäevast moodsate elementidega.

Ruumi alumine osa on dünaamiline, lihtsalt mõistetav ja põnev lugu Tallinnast ja Eestist, mille annavad edasi  sümboolsed kujud. Raekoda, ilves, jaht, teletorn, kadakad, suitsupääsuke,  rabalaukad, vanalinna kivisillutis ja muud lihtsad sümbolid, mis järgnevad üksteisele ja annavad saabujale võimaluse leida talle juba tuttavaid või just vastupidi – uudishimu äratavaid sümboleid. Sümbolid on valgustatud pidevalt liikuva ja muutuva valgusega, mis lülitub vaheldumisi sisse ja välja ning muudab värvi, tuues esile erinevaid kujusid ja luues intrigeeriva dünaamika.

Ruumi ülemine osa pakub tunnetusi ja lugusid Eesti brändi väärtustest. Tunnetus, mida loovad eestimaine taimestik ja raba loodus ning puude okstes virvendavad päikesekiired.  Saali  saabumisel ootavad reisijaid ees õhus hõljuvad roheluse saared, mis köidavad pilku ja viitavad Eesti rohelisele mõtteviisile.

Sisekujunduslahenduse töötas välja BrandEleven ja remonttööd viisid suures osas läbi Tallinna sadama hooldusosakonna töötajad.

Terminali kaudu saabuvad Viking Line, Eckerö Line ja Moby SPL reisijad.

Vaata lisaks