Vanasadama Jahisadam on Tallinna 2010. aasta turismitegu!

Tallinna linn valis Vanasadama Jahisadama Tallinna 2010. aasta turismiteoks!

7. oktoobril peetud Tallinna ettevõtluspäev kulmineerus Tallinna ettevõtlusauhindade piduliku kätteandmisega esinduslikuks peoruumiks kohandatud Vabaduse väljaku maa-aluses parklas. Esmakordselt oli konkursi nominentide seas "Aasta Turismitegu 2010" kategoorias ka Tallinna Sadam meie Vanasadama Jahisadamaga. Konkurentsis hiljuti renoveeritud Bastioni käikude ja Meistrite hooviga Tallinnna vanalinnas osutus võitjaks Vanasadama Jahisadam! 

Lõppeval hooajal külastas Vanasadama jahisadamat üle 1500 välisaluse. Peamiselt olid külalised Soome lipu all seilajad, aga oli ka laevu, millel lehvimas Venemaa, USA, Neitsisaarte, Šveitsi, Prantsusmaa, Inglismaa ja veel paljude teiste riikide lipud. Kuna Vanasadama jahisadam on osutunud külaliste ja ka kohalike seas ülimalt populaarseks, on plaanis seda tulevaks aastaks laiendada täiendava 50 kaikoha loomisega.

Tallinna linn on traditsiooniliselt sügiseti toimuva Tallinna ettevõtluspäeva raames tunnustanud kohalikke ettevõtjaid ja ettevõtluse arendajaid. Konkursi eesmärgiks on aidata kaasa ettevõtluse edenemisele ning tutvustada laiemale üldsusele tegusaid inimesi ja organisatsioone. Lisaks aasta turismiteole anti üle ka auhinnad kategooriates "Arendusprojekt 2010", "Koostööprojekt 2010!", "Särav startija 2010", "Töökohtade looja 2010", "Vastutustundlik ettevõte 2010" ja "Rakenduslik teadustöö 2010."

Jahisadama kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

Vaata lisaks