Vanasadama Jahisadamas avatakse tänavune purjetamishooaeg džässirütmis 1. mail

Vanasadama Jahisadam avab 1. mail järjekordse tegutsemishooaja pakkudes seitsmendat aastat järjest nii Eesti, naaberriikide kui ka kaugemate külaliste alustele sildumiskohta otse Tallinna südames Admiraliteedi basseinis. Purjetamishooaja avamise päeval toimub kell 13.30 Vanasadama Jahisadama terrassil ka Jazzkaare Linnaruumiprojekti kontsert.

 Vanasadama Jahisadamas on kaikohti 110 ning algavaks hooajaks on juba tehtud broneeringuid Hollandi, Soome Venemaa, Inglismaa, Rootsi ja Eesti aluste poolt. Lepingulisi kliente, kelle kodusadamaks on Vanasadama Jahisadam terve eesoleva suve, on tänaseks kokku 45.

 

Ka sel aastal pööratakse erilist rõhku turvalisusele. Teist aastat järjest baseerub Vanasadama Jahisadamas merepäästeüksus, mis on valmis ööpäevaringselt reageerima merelt ja Vanasadamast tulevatele abikutsetele. Samuti antakse vajadusel Vanasadama Jahisadama külalistele esmaabi.

 

Ettevõtte Sailing.ee vahendusel on Jahisadamas võimalik ka sel hooajal merele minekuks jahte rentida. Sailingu jahiparki kuulub teiste seas Eesti suurim charterjaht Aurelia. Oma kaheksandat hooaega alustab Vanasadamas ka praktilist purjetamisõpet täiskasvanutele pakkuv Sailing.ee purjetamiskool.

 

Tänu heale asukohale, modernsele infrastruktuurile ning mugavatele teenustele külastab Vanasadama Jahisadamat hooaja jooksul keskmiselt 1500 alust.

 

Admiraliteedi basseinis paiknev 110 kaikohaga Vanasadama Jahisadam avati 2010. aastal. Jahisadama ruumid on rajatud endisesse C-terminali, samas hoones asub ka Tallinna Jahtklubi ning Sadama Turg.

 

Vaata lisaks