Vanasadama Jahisadamasse saabus hooaja 1000. alusena Munchkin

Reedel külastas Tallinna Vanasadama Jahisadamat tänavuse suvehooaja 1000. alusena Soomest pärit Munchkin. Jahisadama sadamakapten Kalle Kuus andis sel puhul Munchkini kapten Mikael Airasele üle saabumist markeeriva diplomi koos šampanjapudeliga.
 
“Mõistetavatel põhjustel saabub väliskülalisi Tallinna linnasüdames asuvasse jahisadamasse Soomest ning seetõttu on sümboolne, et ka tänavusuvine 1000. alus saabus siia just lahe põhjakaldalt,” lausus Kalle Kuus. “Samas paelub Vanasadama Jahisadam meresõitjaid kõikjalt maailmast, kokku on senimaani meid külastanud 19 lipuriigi alused.”
 
Lipuriikide esikolmikus on tänavu Soome (842 alust) järel Saksamaa ja Rootsi vastavalt 49 ja 43 alusega. Hollandi lipu all on Vanasadama Jahisadamasse saabunud sel suvehooajal 21 ning Ühendkuningriigist 18 alust.

“Traditsiooniliselt on külastajate hulgas alused, mis seilavad Ameerika Ühendriikide, Norra, Taani, Venemaa ja Prantsusmaa lipu all,” rääkis Kuus. “Kuid loomulikult on ka jahte ning kaatreid eksootilisemate lippude all – kaugematest kohtadest tasub nimetada Austraaliat ja näiteks ka Svaasimaa ja Fidži.”
 
Kokku on Vanasadama Jahisadamasse 26. juuli seisuga saabunud 3505 reisijat.
 
Jahisadamas on kaikohti kokku 110 jahile. Jahisadama ruumid on rajatud endisesse C-terminali, samas paikneb ka Tallinna Jahtklubi. Sadama külalised saavad käia saunas, pesta ja kuivatada riideid, soovi korral ise süüa teha või niisama lõõgastuda.


Lisainfo: Triin Rum, AS-i Tallinna Sadam turundusspetsialist, tel. 6 318 077, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks