Vanasadama Jahisadamat külastas lõppenud hooajal 1104 alust

Tallinna Vanasadama Jahisadamat külastas lõppenud kaheksandal tegutsemishooajal 19. erinevast lipuriigist 1104 alust. Külastuste poolest kõige populaarsem kuu oli juuli 426 külastusega.

83 protsenti külastajatest tulid tänavu jätkuvalt Soome lahe vastaskaldalt, kuid esindatudolid ka kaugemate riikide, nagu USA, Malta, Gruusia ja Austraalia lipu all seilavad jahid. Soome lipu all seilavate jahtide järel olid külastuste arvupõhjal järgmised Saksa lipu all seilavad alused – 79 külastust ehk 7 protsenti ning kolmandal kohal Rootsi lipu alused – 25 külastust ehk 2 protsenti. Eelmisel aastal tegid Saksa lipu alused 103 ja Rootsi lipu alused 28 külastust.

 

Jahisadama kapteni Kalle Kuusi sõnul on Vanasadama Jahisadama külastuste arv möödunud aastaga võrreldes vähenenud 262 aluse võrra ning seda peamiselt ilmastiku tõttu. „See suvi oli külm ning tugevate tuultega. Positiivne on see, et näiteks Taani lipu all seilavate aluste arv on kasvanud,“ kirjeldas Kuus.

 

Lõppenud hooajal oli Vanasadama Jahisadam kodusadamaks 50. alusele. Kaikohti on Vanasadama Jahisadamas kokku 110. Hooaeg algas mais ja lõppes oktoobris.

Vaata lisaks