Vanasadama Jahisadamat külastas lõppenud hooajal 1515 alust

Tallinna Vanasadama Jahisadamat külastas lõppenud kuuendal tegutsemishooajal 20. erinevast lipuriigist 1515 alust, mis on eelmisest aastast 21 aluse võrra suurem tulemus. Külastuste poolest kõige populaarsem kuu oli juuli 535 külastusega.

Suurem osa ehk tänavu 86,3 protsenti külastajatest tulevad jätkuvalt Soome lahe vastaskaldalt, kuid esindatud olid ka kaugemate riikide, nagu USA, Kaimanisaared ja Austraalia, lipu all seilavad jahid. Soome lipu all seilavate jahtide järel olid külastuste arvu põhjal järgmised Saksa lipu all seilavad alused – 85 külastust ehk 5,6 protsenti ning kolmandal kohal Rootsi lipu alused – 40 külastust ehk 2,6 protsenti.

Jahisadama kapteni Kalle Kuusi sõnul on Vanasadama Jahisadama külastuste arv möödunud aastaga võrreldes mõnevõrra kasvanud. „Sel aastal oli jahisadamas külastusi 21 võrra rohkem kui mullu. Tänavune soe september ning oktoober pikendasid jahihooaega ning võimaldasid rohkem külastusi,“ lisas Kuus.

Lõppenud hooajal oli jahisadam kodusadamaks 72 alusele. Kokku on jahisadamas kaikohti 110.

Vanasadama Jahisadamat opereerib AS Tallinna Sadam. Jahisadama ruumid asuvad Admiraliteedi basseini ääres ühes majas Sadama Turuga, samas paikneb ka Tallinna Jahtklubi. Mere ja purjetamisega lähemalt tutvust teha soovijatel on võimalik tellida Vanasadama Jahisadamas teenust pakkuvatelt jahiomanikelt merereise Tallinna lahele ja väikesaartele.

Vaata lisaks