Vanasadama Jahisadamat külastasid lõppenud hooajal jahid enam kui 1500 korral

Tallinna linnasüdames paiknevat Vanasadama Jahisadamat külastasid tänavu 21 erineva lipuriigi jahid kokku 1529 korral, valdav enamus neist pärines Soomest. Eksootilisemate lipuriikide hulka kuulusid India ja USA hajasaared.

“Ametlikult lõppes jahihooaeg kolmapäeval ehk kalda pealt vaadates tegelikult juba lumistes oludes,” ütles jahisadama sadamakapten Kalle Kuus. “Enim külastusi oli Soome lipuga alustelt – 1261.” Põhjanaabrite järel olid suurimad Tallinna-huvilised jahid pärit Saksamaalt, Rootsist ja Taanist.

Läänemereriikidest olid sadamakapteni sõnul loomulikult esindatud ka Venemaa, Poola, Läti ja Leedu. “Külalisi oli näiteks veel Itaaliast, Prantsusmaalt ja Šveitsilt ning võõrustasime isegi selliste lipuriikide jahte nagu India, Austraalia ja Ameerika Ühendriigid ning Ühendriikide hajasaared.”

Külalisjahtide pardal saabus Tallinnasse kokku 5128 reisijat. Kõige populaarsem kuu oli loomulikult juuli, mil Vanasadamat külastas 635 jahti 2075 inimesega pardal.

Sadamakapten Kalle Kuusi sõnul valmistab tänavusele 1. maist 31. oktoobrini kestnud hooajale tagasi vaadates headmeelt see, et nii jahte kui reisijaid kogunes mullusest pisut enam. “See, et võõrustasime tänavu 45 jahti enam kui eelmisel aastal näitab, et Läänemerel seilajad on kaks hooaega tagasi avatud jahisadama enda jaoks avastanud ja tulevad meelsasti Tallinna linnasüdames paiknevasse sadamasse ka heitlike suveilmadega,” lausus sadamakapten Kuus.

Kokku on jahisadamas kaikohti 110 jahile, kodusadamaks on Vanasadam 43 Eesti lipu all seilavale alusele. Samuti on Tallinna linna elanikel ning külastajatel võimalik tellida Vanasadama Jahisadamas teenust pakkuvatelt jahiomanikelt merereise Tallinna lahele ja väikesaartele.

Jahisadama ruumid on rajatud endisesse C-terminali, samas paikneb ka Tallinna Jahtklubi. Sadama külalised saavad käia saunas, pesta ja kuivatada riideid, soovi korral ise süüa teha või niisama lõõgastuda.

Jahisadamaga samas hoones asub ka Sadamaturg, kus kaubeldakse peamiselt Eestis kasvatatud aia- ja põllusaadustega ning lihatoodetega.


Lisainfo: Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel. 6 318 068, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks