Vanasadama kruiisiterminali kunstikonkurss

Kunstikonkursi eesmärk on leida anonüümse konkursi teel sobivaim kunstiteose ideelahendus 2021.a suvel valmiva Vanasadama kruiisiterminali esisele välialale.

 

Multifunktsionaalsest ja keskkonnasäästlikust terminalihoonest koos oma linnaruumilise avaliku katusepromenaadiga kujuneb lähitulevikust üks Tallinna linna visiitkaartidest ja armastatud ajaveetmise koht kohalikele elanikele. Seetõttu on eesmärgiks on leida avalikku ruumi rikastav teos, mis lähtuks kruiisiterminali arhitektuursest lahendusest ja ümbritsevast keskkonnast ning mis on suunatud nii sadamaala külastavale linnakodanikule kui ka Tallinna saabuvale kruiisituristile.

 

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale, loodava taiese tehnika ja materjal on vaba. Kunstiteose gabariitmõõtmed ei ole määratletud, kuid taies peab olema eemalt nähtav ja mõõtmetelt sobituma ehitatava hoonega. Kunstikonkursile pakutav idee peab olema tehniliselt teostatav, sobituma ümbritsevasse ruumi, aastaringselt toimiv ning omama madalaid ülalpidamis- ja hoolduskulusid. Kasutatavad lahendused ja materjalid peavad olema vastupidavad lähtuvalt ala spetsiifilisest asukohast, avatuna tormidele ja soolasele veele.

 

Kruiisiterminali väliruumi kunstliku valguse oskuslik kasutamine on kunstiteose terviku loomisel oluline. Vaadeldava ala suurus on ca 870 m². Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid kindlasti peab planeeritav taies olema nähtav ja mõjus.

 

Teost luues võiks lähtuda märksõnadest:

  • Eesmärgiks on kujundada Vanasadama alast mitmekülgne uudne külalislahke koht, mis pakub autentset linnaelamust ning turvalist ja kvaliteetset avalikku ruumi;
  • Vansadamast kujuneb linna süda ning koht, kus kohalikud armastavad käia;
  • Meritsi saabujatele on see värav Eestisse. Maa poolt saabujatele on see värav maailma;
  • See on koht, kustkaudu liiguvad inimesed ja mõtted. Midagi ehtsat, mis kestab ka tulevastele põlvedele;
  • Sa oled kohal. Tere tulemast! Loodame, et see koht inspireerib Sind!
  • Oli tore. Head reisi!;
  • Toome linna sadamasse;
  • Heade sõnumite sadam;
  • Suurepärane pildistamise koht.

 

Tutvu konkursi võistlusjuhendiga >>> Vanasadama kruiisiterminali kunstikonkursi võistlusjuhend

Küsimuste korral ja teose asukohaga tutvumiseks võta ühendust

Taavi Aare (AS Tallinna Sadam, kinnisvara projektijuht)

Tel +372 515 8777
E-post [email protected]

 

Osalemistaotluse ja kavandi esitamine

Konkursil osalemiseks tuleb osalejal esitada nõuetekohaselt pakendatud osalemistaotlus ja kavand.

Osalemistaotluse ja kavandi esitamise asukoht: AS Tallinna Sadam, Sadama tn 25, 15051 Tallinn.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise aeg

Osalemistaotluse ja kavandite esitamise aeg: 20. jaanuar 2021. a kell 15.00

 

Osalemistaotlused ja kavandid, mis esitatakse või saabuvad pärast ülaltoodud tähtaega, tagastatakse pakkujale avamata kujul.

Tähtajale eelnevatel päevadel toodud osalemistaotlused ja kavandid võetakse vastu AS-i Tallinna Sadam peakontoris Sadama tn 25, 15051 Tallinn ajavahemikul 8.30 – 16.00.

Lae alla

Vanasadama kruiisiterminali kunstikonkursi võistlusjuhend >>>

Vanasadama kruiisiterminali kunstikonkursi lisamaterjalid >>>


NB! Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist korraldab Tallinna Sadam väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping ideekavandi elluviimiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Konkursi võitjaga sõlmitava lepingu täitmise tähtajaks on 5 (viis) kuud alates lepingu sõlmimisest, kuid mitte hiljem kui 01.08.2021.a.

Küsimused ja vastused seoses konkursiga