Vanasadamas alustati termokaameratega reisilt saabujate monitoorimist

Vanadama A-terminalis testiti täna, 4. märtsil koroonaviiruse leviku ohu vähendamiseks saabuvate reisijate kehatemperatuuri mõõtmist. Termokaamerat kasutatakse, et tuvastada võimalikke haigestunuid ja pakkuda neile soovi korral tervisenõustamist. Lähipäevil on kavas paigaldada termokaamera ka sadama D-terminali.

 „Kui termokaamera tuvastab reisijal 38°C või kõrgema kehatemperatuuri, siis annab masin sellest märku ja kaamera operaator suunab inimese vabatahtlikkuse alusel lähedal asuvale eraldatud alale, kus toimub tervisenõustamine,“ ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Ragnar Vaiknemets. „Tervisenõustamisel hinnatakse inimese tervist, antakse talle soovitusi oma tervise jälgimiseks ning vajadusel tervishoiutöötajaga kontakteerumiseks. Kui terviseseisund on silmnähtavalt halb, kutsutakse kohale kiirabi.“

Tallinna Sadama ohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmuse sõnul täna termokaamerate testimisel ühtegi palavikus reisijat ei saabunud. „Reisijate ohutus ja turvalisus on meile äärmiselt oluline. Eesti suurima turismiväravana soovime panustada koroonaviiruse leviku tõkestamisesse,“ ütles Siiri Lõhmus. „Sotsiaalministri kokkukutsutud ekspertgrupi hinnangul aitab reisijate kehatemperatuuri mõõtmine tuvastada võimalikke haigestunuid ja selleks soetasime oma reisiterminalidesse termokaamerad.“

Lähipäevil saavad termokaamerad üles ja töökorda ka Tallinna Lennujaamas. „Koostöös Tallinna Sadamaga soetatud termokaameratest kaks tulevad lennujaama saabuva pagasi alale ning need paigaldatakse statsionaarselt, mis loob võimaluse neid igal vajalikul hetkel ka tulevikus tööle rakendada,“ ütles Tallinna Lennujaama juhatuse liige Einari Bambus.

Termokaamerat opereerivad terviseameti ametnikud või Eesti Punase Risti vabatahtlikud. Tervisenõustamisel järgivad vabatahtlikud terviseameti juhiseid, et selgitada välja, kas on alust kahtlustada nakatumist koroonaviirusega. „Samas me ei otsi üksnes võimalikke koroonaviiruse kandjaid, vaid eesmärk on tõsta laiemalt inimeste teadlikkust nii enda kui teiste tervise hoidmise võimalustest viiruste hooajal,“ lisas Ragnar Vaiknemets.

Vanasadama reisiterminalides on  kättesaadavad terviseameti infolehed ja ekraanidele on paigaldatud täiendav informatsioon seoses COVID-19 viirusega. Terminalide saalidesse on paigutatud  desinfitseerimisvahendid kätele.

  • Terviseameti hinnangul on koroonaviiruse Eestisse sissetoomise risk kõrge, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosus keskmine.
  • Nakatumise ennetamiseks tasub järgida tavapäraseid hügieenireegleid – pesta käsi ja vältida kontakti hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega.
  • Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida, palaviku, köha või hingamisraskuste esinemisel võtta koheselt ühendust arstiga, küsida nõu perearsti nõuandeliinilt 1220, vajadusel kutsuda kiirabi.
  • Koroonaviirust tasub kahtlustada siis, kui on olemas nii äsjane reisikogemus haiguse levikupiirkonnast kui ka haigusele iseloomulikud sümptomid.

Vaata lisaks