Vanasadamas avatakse Eesti esimene horisontaalne travellaator

Tallinna Vanasadama A-terminalis avatakse teisipäeval reisijategalerii pikendus ning Eesti esimene horisontaalne liikurtee ehk travellaator, mille kogupikkuseks on 153 meetrit.

 

“Ehitustööde käigus pikendati senist A-terminali juures asuvat reisijategaleriid 403 meetri võrra, mis teeb galerii kogupikkuseks 620 meetrit,” lausus Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand. “Uuendusena galeriisse rajatud reisijate maaletulekut hõlbustav horisontaalne travellaator koosneb viiest osast ning selle kogupikkus on 153 meetrit.”

 

Kaljuranna sõnul toovad Läänemerel seilavad laevafirmad pidevalt liinidele uusi ja kaasaegseid laevu, mis seavad ka sadamale kohustuse uuendada laevade ja reisijate teenindamise taristut.

 

Tallinna Sadama investeering galerii, tuubuse ja travellaatori rajamisesse oli 4,06 miljonit eurot. “Ehitustööde käigus rajasime ka 16. kaile uue kaldarambi koos sildumisvarustusega, nende ehitustööde kogumaksumuseks kujunes  2 miljonit eurot.”

 

Galerii ehitustööd teostas AS Merko Infra koos AS-iga Merko Ehitus Eesti.

16. kai kaldarambi ja sildumisvarustuse ehitas KMG Inseneriehituse AS.

16. kai tuubuse ehitas AS Merko Infra koos AS-iga Merko Ehitus Eesti ja OÜ-ga RED Technologies.

 

Vanasadama A-terminali uut taristut kasutavad Tallinn-Helsingi liinil seilavad Viking Line ja Eckerö Line ning Peterburi kruiise opereeriv St. Peterline.

 

AS Tallinna Sadam on Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks. Sajaprotsendiliselt Eesti riigile kuuluv AS Tallinna Sadam koosneb viiest sadamast: Vanasadam, Muuga sadam, Paldiski Lõunasadam, Paljassaare sadam ja Saaremaa sadam. 


Lisainfo: Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja,  tel. 6 318 068, e-mail: [email protected]

Vaata lisaks