Vastavatud Kochi Aidad on Tallinna uueks mereväravaks

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand avasid 25. mail Lootsi tänaval ajaloolises ladudekompleksis kaasaegse kauplemis- ja kohtumispaiga Kochi Aidad.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul astub Kochi Aitade avamisega Tallinn sammu merele lähemale. “Nagu ka paljude teiste mereäärsete paikadega, polnud inimestel aastaid võimalust ega põhjust Lootsi tänavale tulla. Nüüd kaob üks kunstlik takistus kesklinna ja sadama vahelt loodetavasti igaveseks,” ütles Sarapuu. “Usun, et Kochi Aitadest ja kogu sellest piirkonnast saab uus põnev tõmbekeskus nii tallinlastele kui ka külalistele,” lisas abilinnapea.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on inimeste merele lähemale toomine Tallinna Sadama üks olulisemaid eesmärke. “Meile on väga oluline, et inimesed saaksid tulla mere äärde, siin mõnusalt aega veeta ja ennast hästi tunda. Renoveeritud Kochi aidad koos kõige sellega, mis siin külalistele pakkuda on, on selleks kindlasti üks parimaid võimalusi,” ütles Kaljurand.

Valgusküllast kohvituba, oma pruulikojaga trahterit ja avarat hoovi koondavad Kochi Aidad asuvad Tallinnas Lootsi tn 10. Saksa päritolu kaupmeeste Kochide poolt 19. sajandi lõpul ehitatud paekivihooned rekonstrueeriti 2012. aastal, taastades Tallinna kesklinna sadama äärse populaarse vabaaja veetmise ja kaubanduspiirkonna.

Vaata lähemalt ka: www.kochiaidad.ee

Vaata lisaks