Konkurss. Suveniiride müük kruiisialal

Kutsume Teid osalema ASi Tallinna Sadama poolt korraldataval kruiisiala kauplemise konkursil.

Soovime leida kruiisiterminali kavandatud kauplemisalale müüjaid, kes pakuvad kruiisireisijatele võimalust osta Eestit külastades meelepäraseid ja Eestile viitavaid meeneid ning reisimisel vajalikke tarbeid. Ühtlasi aidata kaasa, et kujundada kruiisialast üks Tallinna linna visiitkaartidest Tallinna külastavatele kruiisituristidele.

Konkursi taustainfo

 • 2023. aasta kruiisihooaeg kestab alates 23.04.2023. a kuni 29.09.2023. a.
 • Üüriperiood kestab 23.04-29.09.2023.
 • Orienteeruv kruiisilaevade külatuste arv hooaja jooksul on ca 94, laevade pardal saabuvate reisijate arv kokku orienteeruvalt ca 100 000.

Kauplemiseks mõeldud pinnad paiknevad keelualas (ligipääs üksnes turistidele). Täpsem kauplemispinna asukoht määratakse koostöös üürnikuga jooksvalt, vastavalt kruiisilaevade paigutamisele.

Kauplemistingimused

Kruiisialal kauplemisel osalemine on avatud kõigile tegutsevatele äriühingutele, kellel ei ole kehtivaid võlgnevusi Tallinna Sadama ees, kes on tegutsenud vähemalt 2 kalendriaastat. Eelistatud on ettevõtted, kes pakuvad müügiks järgmisi tooteid:

 1. Eesti- ja Tallinna-teemalised suveniirid;
 2. Eestis toodetud ning Eesti- ja Tallinna-teemalised käsitöötooted;
 3. Eesti esindustootjate ning kaubamärkide tooted (nii toidu- kui tarbekaubad);
 4. turistile vajalikud tooted (näiteks vihmavarjud, mütsid, keebid, karastusjoogid, pakendatud snack´id ja maiustused, portatiivne digitehnika, postkaardid, raamatud jne).

Detailsem info osalemiseks:

NB! Lubatud ei ole  müüa, vahetada ega esitleda taimi, loomi, samuti ajaloolisi ega arheoloogilisi esemeid, välja arvatud neid, mis on seadusega lubatud.

 

Info

Üüripindadega tutvumiseks võta ühendust:

Ingrid Berezin (AS Tallinna Sadam, ärisuunajuht (reisilaevaliinid ja kruiisid)

E-post [email protected]

 

Pakkumiste esitamine

Pakkumisi võib esitada jooksvalt.

Kruiisialal kauplemiseks palume esitada digitaalselt allkirjastatud pakkumine e-kirja teel e-posti aadressile: [email protected]

Pakkumise sisu

Pakkumine peab sisaldama:

 • Milliseid tooteid ja suveniire turistidele plaanitakse pakkuda.
 • Orienteeruv kauplemisel osalemise päevade arv ühes kuus.
 • Inventari visuaalset lahendust, soovitavalt foto.
 • Pakkuja lühikirjeldust ja ülevaadet pakkuja varasema tegevuse kohta. Pakkuja võib soovi korral lisada pakkumisele reklaammaterjale ja referentse.
 • Kinnitust nõustumiseks konkursi tingimustega ja kehtestatud hinnaga.

Sadam jätab endale õiguse loobuda kõigist esitatud pakkumustest ning asjaolude muutumisel loobuda kauplemisvõimaluste pakkumisest kruiisialal.

Lisainfo

Külalislahke kultuuri kujundamiseks on Sadamal oma “Teeninduskompass” ehk sadama kogukonna teeninduse hea tava. See on meie ühine kokkulepe ja lubadus nii üksteisele kui ka meie külalistele, et sadamas oled sa alati oodatud, siin me hoolime üksteisest!

Kruiisiterminali visuaalid


Haara ainulaadsest võimalusest ja toome koos linna sadamasse!