50 aastat tööd Tallinna Sadamas

Aleksandr Popovits peab Tallinna Sadama remondigrupi remonditöölise ametit ning on Tallinna Sadamas töötanud juba üle 50. aasta. Aleksandr on kohusetundlik töötaja, kes käsitleb kõiki tööriistu ja seadmeid oskuslikult. Töökollektiivis on ta saavutanud usalduse ja lugupidamise.
Siit saate lugeda, mis ühte inimest Tallinna Sadamas tööl nii kaua hoiab ning millised täpsemad ülesanded on sadama remondigrupi töötajal.

Milline on hetkel sinu igapäevatöö Tallinna Sadamas?
Hetkel töötan kraanajuhina, sõidan sellega ja tõstan vajalikke asju. See on väga vastutusrikas töö. Peale minu on meil veel ainult üks töötaja, kellel on load ja oskused sellist tööd teha. Teen ka erinevaid vajalikke ehitustöid. Oskan uunikivi paigaldada, A-terminali ees olev uunikivi tee on osaliselt minu poolt ringi tehtud.

Mis sulle sadamas töötatud aja jooksul kõige eredamalt meelde on jäänud?
Tööalaselt on kõige rohkem meelde jäänud see kui sadam sai 1996. aastal uue TATRA betoonisegisti veoauto. See oli väga uhke ja igasuguste lisavõimalustega masin ning mul oli vaja sellega sõita läbi terve Eesti. Olin siis väga uhke, sest selliseid autosid sel ajal Eestis eriti ei olnud. Selle masinaga sai tööd teha erinevatel ehitusobjektidel, toimetasin tehasest betooni meie objektidele. Selle masina abiga betoneerisime näiteks Vanasadama 1. kai platsi betooniosa.

Mis inimesi Tallinna Sadamas nii kaua tööl hoiab?
Töötingimused on väga head ning kolleegid on head ja sõbralikud. Koos saame lõunatada, olmetingimused on ka head.

Vaata lisaks