Töövarjupäevad eesliini töödega tutvumiseks Tallinna Sadama grupis

Tallinna Sadama grupi eesliini töödega tutvumiseks korraldasime 14. ja 15. septembril traditsioonilised töövarjupäevad. Eesmärk on arendada koostööd ja paremini mõista üksteise tööd.

Toome teieni mõned meeleolukad kogemused töövarjude tegemistest.

Töövarjud tutvusid 14. septembril Muuga sadamas keskkonnajuhtimise peaspetsialisti tegemistega. Vaadati üle keskkonnaobjektid, sadevee väljalaskudest võeti veeproovid ja jälgiti õhu kvaliteeti. Ohutusosakonna spetsialist Mari-Liis Eeljõe: „Töövarjupäeval oli suurepärane võimalus saada põhjalik ülevaade keskkonnaseirest ja selle pidevast arengust 28 aasta jooksul, mil keskkonnajuhtimise peaspetsialist Andres Linnamägi on Tallinna Sadamas töötanud. Koos uurisime abistavaid programme ja näitajaid, vaatasime üle Muuga sadama ning võtsime veeproovi. Sattusin sadama territooriumil kohtadesse, kuhu naljalt muidu ei satu ja sain juurde ühe olulise pusletüki sadama tegevusvaldkondade tundmaõppimisel.“

Rohuküla sadamas tutvus Tallinna Sadama peakapten Ain Klaus sadama teenindusspetsialisti tööga.

Töövarje kohtas ka Vanasadamas, kus saadi aimu vahetustehniku ja infotöötaja tegemistest.

TS Laevade teenindusvaldkonna juht ja juhatuse liige Ave Metsla, kes assisteeris A-terminali infotöötajat, ütles: „Sain isikliku kogemuse kaudu hea ülevaate, millega puutub kokku rahvusvaheliste parvlaevaliinide terminali infotöötaja, võrreldes väikesadamate kaudu saari külastavate reisijate küsimustega. Nägin, millega infotöötajal tegeleda tuleb: laevade saabumise, pardalemineku alustamise ja lõpetamise teavitused, ringkäik terminalides, et veenduda heakorras, laevale ratastooliga vastumineku või laevale saatmise korraldamine erivajadustega reisijatele tellimise peale. Ikka kaotatakse ka asju ja soovitakse neid leida. Taas on siis infotöötaja abiks.“

Tallinna Sadama finantsjuht ja juhatuse liige Andrus Ait ja TS Laevade tehniliste lahenduste juht Virgo Saul vaatlesid 15. septembril Muuga sadama abilaevastiku töötaja tööd.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm assisteeris Virtsu sadamas sadama teenindusspetsialisti.

Tallinna Sadama juhtimisarvestuse valdkonna juht Peeter Stamberg vaatles Tallinna Vanasadamas sadamaehituse inseneri tööd. „Töövarjupäeval sain oma silmaga näha, mida on Vanasadamas viimasel ajal tehtud ja mis on lähitulevikus kavas. Nägin lähedalt rajatisi, millele iga päev juurde ei pääse ja mida saabki näha ainult sadamates. Põnev oli teada saada, mis vahendeid kasutatakse tööde tegemiseks vee all ja kuulda huvitavaid lugusid sadama ajaloost,“ rääkis ta oma muljetest.

Sadamakapteni asetäitja Siim Seeman oli töövarjuks Vanasadama energeetikaosakonna meistrile: “Meie põgusal kohtumisel sain väga põhjaliku ülevaate Vanasadama sadamaalal paiknevatest elektrisüsteemidest (alajaamad, trafod, laevade kaldavoolu dispenserid, automaatsildumisseadmete elektrivarustus, juhtimiskeskus jms.). Oli äärmiselt põnev ja hariv üritus. Suur tänu!”

Siim Seemani selfi on tehtud Vanasadama suurima, r/l-le SILJA EUROPA pinget 10 kV-st 11kV-le muundava, trafo taustal.

Personaliosakonna juhataja Kerli Leppoja: “Minu töövarjupäev oli Muuga sadamas, kus jälgisime koos Siiri Lõhmuse ja Taavi Nõlvakuga Muuga laevaliikluse juhtimise osakonna tööd. Meid võtsid vastu vahetuse ülem Vahur Villems ja hetkel dispetšeri ametis olnud Marii Metsmaa. Saime jälgida vahetuse ülema tööd laeva lahkumisel sadamast, rääkisime vahetuse ülema ja dispetšeri igapäevatööst ning tegime põneva ja põhjaliku ringi koos Mariiga Muuga sadamas, mil Marii ülesandeks oli vaadata üle kaid ja sadama territoorium ning märkida üles kõik, mis vajab järgmistel päevadel tähelepanu. Marii rääkis meile erinevate operaatorite tööst terminali aladel. Kaupadest, mida sadamas käideldakse ja arengutest, mis on toimunud ja toimumas. Lisaks oli huvitav kuulata millised on erineva pikkusega vahetustega töötamise plussid ja miinused (enne Tallinna Sadamasse tööle tulekut töötas Marii tüürimehena Kihnu Veeteedes) ning kuidas sobitab Marii oma tööd õppimisega Mereakadeemia magistrantuuris. Palju tänu Mariile ja Vahurile, kes on tõeliselt toredad inimesed ja oma ala asjatundjad! :)”

Jurist Krista Sepa, õigusosakonna juhataja Erly Lüdig ja investorsuhete juht Marju Zirel varjutasid Silvarit ja Gennadit ehk siis maitsesid näpuotsaga Muuga infrastruktuuri osakonna töörõõme. Krista Sepa: “Aimasime, et tuleb põnev päev. Esmalt lahendasime ära ühe sademeveekaevu küsimuse.”

“Siis nautisime vaadet värvilistele konteineritele meie uuelt ehitatavalt 13. kai 2. korruse rambilt. Seejärel pakuti julgeimatele võimalust kiigata kai sisemusse – me kõik olime julged, ronisime kipakast redelist alla ja ei kahetsenud! Vaatepilt oli müstiline.”

“Edasi suundusime merelt inspekteerima kogu kailiini seisukorda ja leidsime ühte koma teist, mis vaja remondiplaani võtta. Pärast merereisi kosutasime end lõunaga kohalikus sööklas. :)”

“Tööpäeva lõpetasime Muuga laevaliikluse juhtimist jälgides ja lõputute küsimustega pommitades. Kokkuvõttes tegid Silvar ja Gennadi meile nii põneva päeva, et me kõik kaalusime ameti vahetamist. Rääkimata sellest, et neil õnnestus sättida meile ka nii ilus tuuletu ilm ja vaikne vesi, millist Muugal väidetavalt kohtab ehk vaid kord või paar aastas.”

Ägedate töövarjupäevade videokokkuvõte on nähtav siin>>>

Vaata lisaks