Vanasadama arendamisel lähtutakse eesmärgist rajada terviklik multifunktsionaalne linnaosa aktiivselt toimiva reisisadama piirkonda.

Tuleviku Vanasadam –  Eesti suurim ja atraktiivseim turismivärav ning moodsa linnaruumi osa.

 

2017. aastal valmis Vanasadama ala Masterplaan, mis on pikaajaline ja laiaulatuslik arendusplaan Vanasadama ala kinnisvara arenduse planeerimisel. Kinnisvara arenduse eesmärgiks on kujundada Vanasadama alast mitmekülgne uudne külalislahke linnaruum, mis pakub linnaelamust ning turvalist ja kvaliteetset avalikku ruumi. Vanasadamast kujuneb linna süda ning koht, kus kohalikud armastavad käia. Meritsi saabujatele on see värav Eestisse. Maa poolt saabujatele on see värav maailma.
2019. aastal algatati Tallinna linna poolt detailplaneeringud, mis hõlmavad kogu Vanasadama ala. Algatamisele järgneb detailplaneeringute menetlemine. Kuni detailplaneeringute kehtestamiseni püüab Tallinna Sadam ajutiste lahenduste ja tegevustega A- ja D-terminali ümbritsevat avalikku ruumi kujundada inimsõbralikumaks.

Tulevikuvisioon

Vanasadama arendusprojektid aastani 2023

 

  • D-terminali rekonstrueerimine, et laiendada ja kaasajastada olemasolev D-terminal suurenenud reisijate arvu teenindamiseks.
  • Avatav jalakäijate sild üle Admiraliteedi basseini kanali, et ühendada A- ja D-terminali ala ja tagada laevaliiklus Vanasadama jahisadamas.
  • Laevade kaldaelektriga varustamiseks vajalike seadmete paigaldamine viiele kaile, et tagada kõigile üle 6 tunni kai ääres seisvatele liinilaevadele kaldaelektriga varustamise võimalus.
  • Automaatsete sildumisseadmete paigaldamine kolmele kaile, et liinilaevade sildumise protsessi kiirendada ja ohutumaks muuta.
  • D-terminali parkimismaja ehitus, et suurendada parkimiskohtade arvu ja võimaldada kasutajasõbralikult parkida autod reisi ajaks terminalihoone lähedale.
  • Multifunktsionaalse kruiisiterminali ehitus koos linnaruumilise avaliku katusepromenaadiga.
  • D-terminali ümbruse välisruumi arendus, mille tulemusel sulanduvad sadama teenindamisalad roheluse ja atraktiivse uue linnaruumiga.

 

Vanasadama Masterplaan 2030+

Kinnisvara arenduses on alustatud maailmakuulsa arhitektuuribüroo Zaha Hadid Architects poolt valminud Vanasadama arendusplaani Masterplaan 2030+ elluviimisega, mis pakub pikemas perspektiivis unikaalset võimalust tulusaks kinnisvara arenduseks.

 

Tallinna Sadama kruiisiterminal ja Admiralisild